Kapverdské Ostrovy Bydlení

Vyměňte čtvero ročních období za celoroční léto a investujte do ráje na zemi.

Místo, které vás doslova pohltí

Kapverdské ostrovy jsou naprosto úchvatné. O jejich kráse se dennodenně přesvědčují tisíce turistů a jejichž počet každý rok extenzivně roste. A není divu, místo jako by bylo stvořeno pro klid a odpočinek. Na rozdíl od zbytku zemí s tropickým klimatem se teploty celoročně pohybují okolo 27 stupňů a pocitovou teplotu pozitivně ovlivňuje osvěžující vítr od moře.

Kapverdy však nejsou pouze nádherné a nekonečné písečné pláže s průzračnou vodou. Každý z deseti kapverdských ostrovů poskytuje zcela jedinečný zážitek. Zatímco některé z ostrovů jsou pokryty vegetací, jinde vegetace zcela chybí a ostrov tvoří písečné duny. Naleznete zde panenskou přírodu s ohroženými zvířaty, ideální podmínky pro vodní a větné sporty, ale i historické památky pod ochranou UNESCO, velká města s bohatou kulturou a bujarým nočním životem. Kapverdy jsou zkrátka zemí kontraktů, ve které si každý najde to svoje. Však se přesvědčte sami!

Proč jsou Kapverdské ostrovy vhodné pro vaši investici?

Oblíbenost Kapverd jakožto turistické destinace odstartovala zvyšování hodnoty místních nemovitostí. Podle Kapverdského turistického institutu lze očekávat, že navzdory pandemii to do roku 2030 bude více než trojnásobek.

Zatímco doposud zahraniční turisté hledali dovolenou převážně ve velkých All-Inclusive hotelech, v současnosti poptávají pronájem a koupi apartmánů a vil. Tento celosvětový trend činí z kapverdských nemovitostí zajímavou investiční komoditou s vysokou průměrným ročným zhodnocením 10 % p.a. Vlivem pandemie COVID-19 došlo k pozastavení růstu cen nemovitostí a některé z nich jsou dokonce nabízeny za zvýhodněnou cenu. Nastal tak vhodný čas pro jejich nákup.

Nespornou výhodou Kapverd je jejich centrální geografická poloha a spojení se světem. Letadlem jste za 1 hodinu v Senegalu, 4 hodiny v Brazílii nebo Portugalsku a za 7 hodin v USA. Kapverdy disponují také rozvinutou dopravní sítí čítající 7 letišť 9 přístavů. Na Kapverdy navíc létají každý pátek přímé lety z Prahy. Vaše investice tak může posloužit i jako místo pro rekreaci. Místní klima a moře má pozitivní vliv na zdravotní stav, proto jsou Kapverdy vhodné např. pro důchodce. Kapverdská vláda navíc nabízí zahraničním důchodcům celou řadu výhod. Nejenže dostanete povolení k pobytu, ale zároveň si můžete převést Vaše věci na Kapverdy bez nutnosti platit clo či další poplatky. Všechny tyto věci jsme schopni pro Vás v případě zájmu zajistit.

Od 90. let minulého století je Kapverdská republika považována za stabilní reprezentativní demokracii evropského stylu. Země ctí princip dělby moci, lidská práva i občanské svobody. Podle demokratických indexů (např. FREEDOM HOUSE) jsou Kapverdy jednou z nejdemokratičtějších zemí v Africe a 33. nejdemokratičtější zemí světa. Nerozvinula se však pouze kapverdská demokracie, ale také ekonomika. Za posledních 20 let se hodnota HDP více než zčtyřnásobila. Značný vliv na růst kapverdské ekonomiky mají zahraniční investice, které v posledních letech opakovaně přesáhly své maximum. Velký vliv na ekonomický růst má kapverdské přátelské obchodní prostředí. Stát motivuje nové investory a podnikatele celou řadou benefitů – daňové výjimky, celní výjimky, výjimka z daně kapitálových výnosů a převodu akcií, výjimka z daní z nemovitostí, osvobození od kolkování a mnoho dalších. Země také nabízí zahraničních investorů možnost získání zelené karty (status rezidenta) při koupě nemovitosti. Vláda navíc pobízí investory skrze speciální programy (např. projekt pro podporu exportu, produkce jídla nebo používání obnovitelných zdrojů energie).

Výsledkem ekonomického růstu je zvýšená kupní síla obyvatelstva, vyšší zájem investorů a konstantní růst hodnoty nemovitostí. To vše v politicky a ekonomicky stabilní a bezpečné zemi, ve které nehrozí znárodňování ani občanské a náboženské nepokoje.

Potřebujete poradit?

Váš e-mail *
Váš telefon *