Pozemek je konečné, stabilní a hmatatelné investiční aktivum!

Investice do pozemků, lék na inflaci

Pozemky mohou přinést mimořádné výnosy bez velkých rizik. Ve skutečnosti je pozemek velmi dobrou pojistkou proti inflaci, která zabezpečí hodnotu vašich úspor.

Je nepochybné, že inflaci se nelze vyhnout ani ji přehlížet, protože je neoddělitelným důsledkem finančního systému. Stav hospodářství po tzv. pandemii Covid-19, bezpečnostní situace v Evropě a energetická nestabilita EU vede rozumné investory k hledání inteligentních prostředků ochrany a zhodnocení investic. Diverzifikace aktiv do různých odvětví dnes již nestačí a rozhodně není samospasná. Zoufalá energetická krize, ať už jsou její příčiny jakékoliv, nám jasně ukazuje, že když investujete ve stejném teritoriu, mohou být investice ohroženy stejnou měrou, přestože jsou realizovány v různých oborech.

Většina investičních aktiv je vůči inflaci zranitelná. Zatímco půda si svou hodnotu obecně zachovává, respektive roste s inflací, nebo ještě častěji, zvyšuje svoji reálnou hodnotu. Výhodou je pak právě ta okolnost, kdy se pozemky nacházejí v jiném ekonomickém systému, mimo vliv lokálních hrozeb.

Portfolio odolné vůči inflaci zahrnuje půdu a další hmotná aktiva, která nejsou volatilní. Zde je několik hlavních důvodů, proč půda patří mezi nejlepší aktiva, které můžete přidat do svého portfolia pro zajištění proti inflaci:

Pozemek je hmotné aktivum
Pozemek je konečné, stabilní a hmatatelné investiční aktivum. Nemůže se ze dne na den opotřebovat nebo se stát bezcennou. Pozemek může sloužit jako účinné zajištění proti inflaci díky svému potenciálu udržet si hodnotu a generovat vyšší výnosy.

Náklady na správu investice
Pozemek je aktivum, které se snadno udržuje, a proto je jeho vlastnictví levné. Investice do půdy má ve srovnání se svými alternativami menší konkurenci. Pozemek je dlouhodobou investicí a poskytuje svému majiteli klid.

Pozemek je bezpečná investice
Přidání pozemku do portfolia může přinést vyšší výnosy bez velkého rizika. Investoři mohou přidáním půdy snížit volatilitu svého portfolia a dosáhnout dobrých výnosů.

Výjimečná výkonnost v průběhu let
S ohledem na parametry lokality a využití investičních pozemků lze v řádu jednotek let dosáhnout výnosů až stovek procent původní investice. Kapverdy zažívají turistický boom, rozvoj poptávky po zboží a službách. Každý rok přilétá na Kapverdy více a více turistů a obchodníků, s vyššími nároky na standard služeb. To vše v politicky, nábožensky a sociálně stabilní společnosti. Výjimkou nejsou výnosy z investic desítek procent ročně. Toto jsou hlavní důvody, proč investice do pozemků na Kapverdách doporučujeme a zajišťujeme. Pokud Vas zajímají detaily, určitě se nám ozvěte.

Potřebujete poradit?

Váš e-mail *
Váš telefon *